چگونه از خرید و فروش ضایعات درآمد کسب کنیم؟

ضایعات چگونه باعث کسب درآمد می شوند؟

کسب در امد از ضایعات , ضایعات چگونه باعث کسب درآمد می شوند؟ ؟ضایعات خصوصا نوع فلزی آن امروزه یکی از ابزارهای مهم برای کسب درآمد شده است. هرکس با توجه به شرایط خود به دنبال ایجاد یک کسب و کار مناسب می باشد. راه اندازی مکان هایی مانند مراکز بازیافت برای خرید و فروش ضایعات یکی از روش های مناسب می باشد که به عنوان یک شغل با درآمد خوب و پرسود شناخته شده است. از آن جایی که نرخ جهانی فلزات و مخصوصا آهن روز بروز در حال افزایش است. این شغل نیز روزانه طرفداران بیشتری پیدا می کند.

کسب در امد از ضایعات

کسب در امد از ضایعات خرید و فروش ضایعات های فلزی نیز مانند هر مورد دیگری جزییات خاص خود را دارد که اگر قصد ورود به این کار را دارید می بایست پیش از آن به این نکات توجه نمایید. ابتدا باید بدانید که قراضه های فلزی به دو نوع آهنی و غیرآهنی تقسیم بندی می شوند.

ضایعات فلزی آهنی

فلزات آهنی از فولاد ضد زنگ یا آلیاژ آهن تولید شده است. این نوع از دورریختنی ها بیشترین حجم فلزات قابل فروش را تشکیل می دهند. انواع لوازم خانگی فرسوده اعم از یخچال، اجاق گاز و غیره و همچنین خودروهای از رده خارج شده و امثال آن ها در این گروه قرار می گیرند.

ضایعات فلزی غیر آهنی

دورریختنی های غیر آهنی شامل جنس هایی همچون، آلومینیوم، تیتانیوم، روی، قلع و غیره می باشند. سیم های مسی نیز جزو این دسته بوده و از قیمت خوبی هم برخوردار هستند. یافتن سیم های مسی کار دشواری است و همین امر یکی از دلایل بالا بودن قیمت آن می باشد. قوطی های کنسروی آلومینیومی از جمله مواردی هستند که به وفور یافت شده ولی قیمت چندانی ندارند.

 

 

کسب درآمد از ضایعات

کدام ضایعات ها برای خرید و فروش بهتر است؟

کدام ضایعات ها برای خرید و فروش بهتر است؟این پرسش به طور کلی به حیطه فعالیت شما مربوط می شود. برای مثال کسانی که در حوزه دورریختنی های ساختمانی فعالیت می کنند به تبع، ممکن است به سیم های مسی بیشتری دسترسی داشته باشند در نتیجه آن درآمد خوبی هم از فروش آن ها به دست آورند. در اینگونه موارد می توان با کمی تلاش بیشتر درآمد بیشتری هم کسب کرد. به دلیل اینکه در این شرایط سیم های مسی همراه با روکش فروخته می شوند، می توانید با جداسازی روکش از سیم ها آن ها به قیمت بالاتری به فروش برسانید.

روش های کسب درآمد از ضایعات

راهکار های زیادی برای کسب درآمد از طریق دورریختنی های فلزی وجود دارد که برخی از این روش ها در ادامه توضیح داده شده است:

1- قوطی های آلومینیومی را جمع آوری کنید: می توانید با جمع کردن قوطی هایی مانند کنسرو آغاز کرده و آن ها به فروش برسانید. قوطی های کنسرو و نوشابه بیشترین میزان فراوانی را دارند. اگرچه قیمت بالایی ندارند اما تعداد زیاد آن ها می تواند قیمت قابل توجهی داشته باشد.

2- بازیافت فلزات آهنی: می توانید از فلزات آهنی را از دستگاه های فرسوده جمع آوری کرده و آن ها را به مراکز بازیافت تحویل دهید و هزینه دریافت کنید. ابزار آلاتی مانند دستگاه های چمن زنی قدیمی و سایر آن، یخچال های سوخته و غیره می توانند مقدار زیادی قراضه های آهنی داشته باشند.

3- تعمیرات لوازم قدیمی: یکی از روش های کسب درآمد از دورریختنی ها تعمیر و استفاده مجدد از آن ها می باشد. برای اینکه سود بیشتری کسب کنید بهتر از لوازمی که به صورت رایگان به دستتان میرسد استفاده نمایید. هرچه بیشتر در مورد تعمیرات لوازم، خصوصا لوازم خانگی اطلاعات داشته باشید، نهایتا درآمد بالاتری نیز کسب خواهید کرد.

4- بازیافت لوازم قدیمی : ممکن است خیلی از مواقع لوازم خانگی یا ابزار آلات قدیمی را مشاهده کنید که به علت معیوب بودن کارایی ندارند، می توانید با تحویل آن ها به مراکز بازیافت هزینه دریافت نمایید. در این صورت بدون انجام هیچ تغییری در آن درآمد کسب نموده اید.

جمع بندی

یکی از ساده ترین راه های برای کسب درآمد جمع آوری ضایعات فلزی می باشد. با توجه به جنس آن ها قیمت های مختلفی دارند. می توانید با دسته بندی و فروش آن ها درآمد مناسبی به دست آورید. روش هایی که در این مقاله گفته شد می تواند به شما در انجام این کار کمک نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *