قیمت روز ضایعات استیل در آرمین ضایعات

قیمت روز ضایعات استیل

قیمت روز ضایعات استیل انواع مختلفی دارد و هر کدام با توجه به عوامل مختلفی قیمت گذاری می شوند. از معروف ترین مدل های استیل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

استیل نگیر یا مدل 300: این نوع فولاد از آلیاژهای آهن، کروم و نیکل استفاده می کند و کمتر از یک دهم درصد کربن دارد.

استیل بگیر یا مدل 400: این نوع فولاد از آلیاژ کروم و آهن استفاده می کند و کربن در این مدل کمتر از یک دهم درصد است. فولادهای ضد زنگ بیشتر در صنایع غذایی و جراحی استفاده می شود و نوع 400 برای تولید قاشق و چنگال و تزئینات داخلی خودرو می باشد.

قیمت ضایعات استیل

استیل یک فلز جهانی بوده و قیمت آن نیز با توجه به بازارهای جهانی متغیر می باشد. این مورد یکی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت ضایعات استیل می باشد. از آنجایی که فولاد یکی از فلزات وارداتی ایران است، بیشترین نفوذ را از بازارهای جهانی دریافت می کند. قیمت های جهانی نیز تحت تاثیر قیمت نفت است.

این قیمت ها بلافاصله تغییر می کند و خریداران و فروشندگان قراضه فولاد باید قبل از انجام معامله قیمت ها را بررسی کنند. یکی دیگر از عواملی که بر قیمت ضایعات فولاد تاثیر بسزایی دارد، عرضه و تقاضای آن است. همانطور که بسیاری از مردم می دانند، هر چه نسبت عرضه کمتر باشد، قیمت ضایعات فولاد افزایش می یابد. همچنین عکس این موضوع نیز صادق است، هر چه عرضه بیشتر از تقاضا باشد، قیمت ضایعات فولاد کاهش می یابد.

 

مزایای خرید و بازیافت دورریختنی های استیل چیست؟

استیل این قابلیت را دارد که بتوان آن را به صورت صددرصدی بازیافت نمود و از مواد بازیافت شده در تولید محصولات جدید استفاده کرد. علاوه بر این ها می توان از طریق انجام بازیافت قراضه های استیل درآمد زیادی نیز کسب نمود. تقاضا برای ضایعات استیل زیاد بوده و همانطور که قبلا عنوان شد هر چه تقاضا بیشتر باشد قیمت ضایعات استیل نیز بالاتر خواهد بود. در نتیجه می توان از این راه کسب درآمد خوبی داشت. کارخانجات و صنایع تولیدی می توانند از ضایعات استیل به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات جدید خود استفاده نمایند. به این ترتیب علاوه بر سود بیشتر در هزینه تولید محصولات نیز بسیار صرفه جویی خواهند کرد.

مزایای ضایعات استیل

علاوه بر مواردی که عنوان شد یکی دیگر از مزایای خرید ضایعات استیل و به کار گرفتن آن در صنایع مختلف ذخیره انرژی و کاهش میزان استخراج سنگ های معدنی می باشد. منابع معدنی، تمام شدنی هستند و روزی به پایان خواهند رسید. به همین خاطر از طریق بازیافت این محصولات و استفاده مجدد از آن ها می توان تا حد زیادی از استخراج بی رویه این منابع جلوگیری نمود.

خاصیت ضایعات استیل

فلز استیل یکی از با ارزش ترین و پرکاربردترین فلزات است. از این فلز و ضایعات آن در تولید برخی محصولات استفاده می شود. زباله های فلزی را می توان به طور کامل بازیافت کرد و به عنوان مواد اولیه استفاده کرد. فولاد این قابلیت را دارد که بارها بازیافت شود و خواص خود را از دست ندهد. به همین دلیل بازیافت ضایعات استیل بسیار محبوب است.

 

نتیجه گیری:

از ضایعات استیل در موارد مختلفی استفاده می شود. این فلز ویژگی های بسیاری دارد که برخی از آنها عبارتند از:

در برابر خوردگی مقاوم است
مقاومت حرارتی بالایی دارد.
می توان آن را بازیافت و بازیافت کرد.
عمر طولانی دارد.
ظاهر زیبایی دارد.

با افزودن فلز کروم به این ضایعات می توان آنها را به استیل ضد زنگ تبدیل کرد. فولاد ضد زنگ مقاومت بالایی دارد و در تولید بسیاری از محصولات استفاده می شود. این ضایعات توسط کارخانه ها تولید و فلزات مختلف بریده می شود و با بازیافت آنها می توان این ضایعات را دوباره وارد چرخه تولید و استفاده کرد و سود زیادی به دست آورد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *