خریدار ضایعات بدنه خودرو

ضایعات بدنه خودرو

خریدار ضایعات بدنه خودرو به قسمت خارجی و اسکلت بدنه ماشین که فرسوده شده است، گفته می شود. این قراضه ها از جنس فولاد و آلومینیوم می باشند. تعداد زیادی از خودروهای موجود در کشور مستهلک شده و به پایان عمر خود رسیده اند. تعداد این خودروهای فرسوده زیاد بوده و به همین دلیل می توان عنوان نمود که میزان ضایعات حاصل از آن ها نیز حجم بالایی دارد.

آرمین ضایعات بهترین خریدار ضایعات در تهران

خرید ضایعات خودرو

خرید ضایعات خودرو مربوط به بدنه خودرو بسیار ارزشمند هستند که توسط آرمین ضایعات خریداری میشود  که به اقتصاد کشور کمک شایانی کنند. از طریق بازیافت این ضایعاتها می توان آن ها را مجدد به چرخه تولید بازگرداند و از این ضایعات به عنوان مواد اولیه برای تولید محصولات جدید استفاده کرد. با این اوصاف صنایع تولیدی و کارخانجات می توانند به جای خرید مواد خام از این ضایعات بهره ببرند. در این صورت در بسیار ی از هزینه های مربوط به تولید صرفه جویی خواهد شد و سود بیشتری نیز نصیب آن ها می شود. بدنه خودروهای فرسوده معمولا پرس شده و به صورت مکعبی شکل به مراکز ذوب و بازیافت تحویل داده می شوند.

این کار علاوه بر صرفه اقتصادی به پاکیزگی محیط زیست نیز کمک می کند و از هدر رفتن سرمایه های ملی مانند منابع موجود در معادن هم جلوگیری می نماید. بازیافت و استفاده مجدد از قراضه های بدنه خودرو می تواند مانع استخراج بی رویه سنگ های معدنی شود. روند استخراج سنگ آهن موجب تولید گازهای گلخانه ای می گردد. این گازها باعث آلودگی هوا و همچنین گرم تر شدن دمای کره زمین می شوند که آب شدن یخچال های طبیعی را در پی دارد.

 

ضایعات ها چه کاربردهایی دارد؟

در کشور ما صنعت خودروسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. بدنه خودرو نیز نقش ساختار خودرو را ایفا کرده و بسیار مهم است. درصد زیادی از بدنه ماشین از فولاد تشکیل شده است و به همین دلیل مقاومت بالایی دارد. عناصر دیگری مانند آلومینیوم، کربن، شیشه نیز در ساخت بدنه خودرو به کار می روند.

همانطور که گفته شد درصد بالایی از بدنه خودرو را فولاد تشکیل داده است. این فلز به مرور زمان و پس از گذشت چند سال فرسوده می شود. برخی از عواملی که می تواند روند استهلاک فلز فولاد را تسریع بخشد به شرح زیر می باشد:

نور خورشید: این مورد یکی از مهم ترین و اصلی ترین دلایل فرسودگی بدنه ماشین می باشد. اشعه هایی که از نور خورشید ساطع می شوند بسیار قدرتمند هستند و باعث آسیب به رنگ خودرو، شیشه ها و همچنین چراغ ها می شود و به مرور زمان آن ها را مستهلک می کند.

عوامل مهم در بازیافت ضایعات بدنه خودرو کدام است؟

گرد و خاک: یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر استهلاک خودرو گرد و خاک موجود در هوا می باشد. برخورد سنگ ریزه ها با بدنه ماشین می توان باعث ایجاد خط و خش شده و رنگ آن را از بین ببرد. برای جلوگیری از این مورد می توانید با شست و شوی به موقع، گرد و خاک را از سطح آن پاک کرده و کیفیت رنگ خودرو را حفظ نمایید.

فضله پرندگان: یکی از مواد اسیدی که می تواند به رنگ و بدنه خودرو آسیب وارد کند، فضله پرندگان می باشد. باقی ماندن فضله برای مدت طولانی روی بدنه خودرو باعث پوسته پوسته شدن رنگ خودرو می شود و ممکن است روی آن خط و خش ایجاد نماید.

 

نتیجه گیری:

فروش و بازیافت قراضه های مربوط به بدنه خودرو دارای مزایایی می باشد که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • به کاهش آلودگی محیط زیست کمک می کند.
  • مواد اولیه برای تولید محصولات جدید صنایع را تامین می کند
  • از آن می توان برای تولید قطعات کمکی خودرو بهره برد که در این صورت در تهیه مواد اولیه بسیار صرفه جویی می شود.
  • مصرف آلومینیوم را کاهش می دهد که به این ترتیب می توان استخراج منابع معدنی را نیز کمتر کرد.

بیشترین میزان تولید ضایعات بدنه خودرو در طی تصادفات جاده ای ایجاد می شود. پس از جداسازی اجزای مختلف خودرو، آن ها را برای بازیافت به مراکز مربوطه می برند تا مجدد به چرخه مصرف بازگردند.