خرید ضایعات تجریش : خرید ضایعات فلزی، ضایعات آهن، ضایعات مس و ضایعات آلومینیوم در مجموعه ی آرمین ضایعات با بالاترین قیمت و سریع ترین زمان ممکن در تجریش تهران

بهترین خریدار ضایعات در تجریش

آرمین ضایعات برترین خریدار ضایعات شامل ضایعات آهن ، فلزات رنگی ، مس ، آلومینیوم ، سرب ، برنز ، استیل ، ضایعات کابل ، میلگرد ، تیر آهن ، سیم مسی ، نبشی ، میلگرد ، ضایعات آهن قراضه و خودرو فرسوده ، ضایعات درب و پنجره ، ضایعات تخریب ساختمان ها ، لوازم اداری ، آهن آلات ساختمانی و دیگر ضایعات فلزی در تجریش با بالاترین قیمت و بهترین شرایط می باشد .

شماره ضایعات تجریش

 09127308707

ضایعات چیست

ضایعات به موادی گفته می شود که بر اساس استانداردهای تولید محصولات فولادی معیوب محسوب می شوند و به همین دلیل هم وارد فرآیند تولیدی (مانند نورد) نمی شوند و امکان دارد آنها را به عنوان قراضه های آهنی بفروشند. ضایعات بعد از ایجاد شدن یا به عنوان پسماند دور ریخته می شوند و یا بازیافت شده و برای ساخت یک محصول دیگر یا همان محصول اولیه مورد استفاده قرار می گیرند.

زائدات چیست

زائدات پسماند مواد اولیه ای هستند که برای تولید ورق های آهنی (زائدات ناشی از برش ورق های آهنی) به کار می روند. تفاوت زائدات با ضایعات این است که امکان استفاده دوباره از زائدات در فرآیند تولید وجود ندارد. در کل می توان گفت که زائدات معمولا پسماند مواد اولیه ای هستند که در تولید محصولات مورد استفاده قرار می گیرند ولی ضایعات به محصولاتی گفته می شود که استانداردهای محصولات اصلی و سالم را ندارند و در برخی موارد حتی به فروش می رسند. همچنین می توان گفت ضایعات امکان بازیافت و بازگشت به چرخه تولید را دارد ولی امکان بازگرداندن زائدات به چرخه تولید به هیچ وجه وجود ندارد

کاربرد ضایعات آهن چیست ؟

کاربردهای صنعتی : آهن و قراضه های فلزی و آلومینیومی به شکل گسترده ای در صنعت به کار می روند. برای مثال می توان از آنها در پروژه هایی مانند جاده سازی و پل سازی استفاده کرد. در صنعت حمل و نقل نیز می توان از قراضه های آهنی برای ساخت خودرو, هواپیما و… استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای اخیر قراضه ها سم زدایی از فاضلاب های صنعتی است.
ساخت محصولات جدیدتر و قویتر فلزی : ضایعات آهنی بازیافتی را می توان با استفاده از کوره های قوس الکتریکی به تجهیزاتی با کیفیت بالاتر تبدیل کرد. از طریق این روش حتی می توان فولاد ضد زنگ تولید کرد. همچنین قراضه های آلومینیوم هم می توانند در دماهای بسیار کمتری نسبت به آلومینیوم اولیه ذوب شوند و به این ترتیب انرژی کمتری مصرف می کنند.
ساخت لوازم خانگی : مبلمان های فلزی اغلب با استفاده از فلزهای بازیافتی ساخته می شوند و بسیار زیبا و با دوام هستند. بسیاری از لوازم خانگی مانند نیمکت ها, میزهای فلزی و حتی لامپ ها را هم می توان با استفاده از ضایعات آهنی ساخت.

ضایعات تجریش

انواع ضایعات آهن چیست؟

ضایعات آهن انواع مختلفی دارد و هر نوع از آن دارای درجه بندی و کیفیت مشخصی است که این درجه بندی توسط کارخانه های بازیافت آهن اعلام می شود. انواع ضایعات آهن شامل موارد زیر است:

ضایعات آهن

این نوع از ضایعات جزء با ارزشترین و در عین حال بیشترین نوع تولید شده در صنعت می باشند. این موارد ذکر شده ممکن است در یک کارخانه بر اثر فرایند ناقص تولید ایجاد شوند و یا در کارخانه دیگر تجهیزات و قطعاتی باشند که کارایی خود را ازدست داده اند. این موارد به هر ترتیب که ایجاد شده باشند بسیار با ارزش بوده و همواره خریدار دارند زیرا به عنوان خوراک و مواد اولیه کارخانجات ذوب آهن مورد استفاده قرار می گیرند.

ضایعات روغنی آهن

این نوع از مواد از ورق هایی ایجاد می شوند که دارای ضخامت کمتر از 1 میلیمتر هستند. و در روند تولید دچار نقص و مشکل شده اند.

ضایعات آهنی سوپر ویژه یا عالی

این مواد که جز با ارزشترین نوع موارد ذکر شده می باشند. از محصولاتی مانند: ورق روغنی با ضخامت بالاتر از 1 میلیمتر رنگ خورده، خرده میلگرد، نبشی و ناودانی ایجاد می شوند. که دارای ارزش بالا بوده و عمدتا به خط تولید و یا خط مواد اولیه باز می گردند.

ضایعات آهنی ویژه

این مورد هم دارای ارزش بالایی هستند ولی نه به اندازه مورد قبلی و معمولا از محصولاتی که در ساخت مسکن استفاده می شوند و دارای ابعاد و سایز بزرگتری هستند تولید می شوند مانند: تیرآهن، خرده‌های میلگرد با ابعاد بزرگ‌تر، قوطی و پروفیل و موادی که در ساخت در و پنجره استفاده می شوند

نیز جزو این دسته قرار می گیرند. این ضایعات هم ارزش بالایی داشته و هم می توانند به چرخه تولید بازگردند و هم میتوانند جز مواد اولیه در تولید مواد مورد استفاده قرار گیرند.

ضایعات آهنی درجه 1

این نوع از پسماند های صنعتی معمولا در اثر تولید ایجاد نمی شوند. و عمدتا از تجهیزات و وسایلی تشکیل می شوند که کارایی خود را از دست داده اند. مانند: سیم و مفتول‌های کلافی شکل، بدنه‌ی موتور سیکلت و کشتی، شوفاژ و آبگرمکن برش خورده، ورق ترانس و آرمیچر این مواد عمدتا عاری از آلومینیوم هستند.

و این ضایعات دیگر به خط تولید باز نخواهند گشت بلکه تنها می توان از این موارد برای استفاده از خوراک یا مواد اولیه کارخانه های ذوب آهن استفاده کرد. ارزش این نوع از مواد هم بالا می باشد و عمدتا خریدار خوبی دارند.

ضایعات آهنی درجه 2

این مورد هم مانند مورد قبلی از تجهیزات از کار افتاده و محصولات در اصطلاح خراب تشکیل یافته با این تفاوت که این مواد از ترکیب کم ارزش تری نسبت به مورد قبلی تشکیل شده است. این مواد شامل: اگزوز و بدنه‌ ماشین، بشکه، کمد و بدنه‌های بزرگ و توری مرغداری می شود.

این مواد با توجه به ماهیت خود نیز می توانند در برخی از صنایع به عنوان مواد اولیه استفاده شوند. ولی در این مورد محدودیت هایی وجود خواهد داشت. به همین دلیل قیمت این نوع ضایعات نسبت به موارد قبلی کمتر می باشد.

ضایعات آهنی درجه 3

این نوع از ضایعات آهن با کمترین کیفیت و ترکیباتی با ارزش کمتر هستند. این نوع از محصولات ممکن است در اثر روند ناقص تولید ایجاد شده باشند و یا از محصولات و تجهیزاتی باشند که عمر مفید آنها به پایان رسیده و دیگر کارایی ندارند. از انواع این مواد می توان به موارد زیر اشاره کرد: حلب، سیم، اگزوز و فیلتر نسوخته

محصولات گالوانیزه

این نوع از محصولات معمولا از تجهیزات و تولیدات آبرسانی و لوله کشی تشکیل شده است. و دارای روکش گالوانیزه می باشند. این ضایعات عمدتا بعد از خرابی و پایان یافتن عمر مفید خود ایجاد میشوند و به علت روکش گالوانیزه محدودیت استفاده در صنایع دارند و به همین دلیل قیمت کمتری نسبت به موارد دیگر دارند.

از این محصولات می توان به: لوله‌ آب، کانال کولر اشاره کرد.

ضایعات آهن آلیاژی

این مواد دارای آلیاژی به غیر از آهن هستند و ارزش آنها هم به نوع آلیاژی که در آنها استفاده شده است دارند. معمولا از تجهیزات شکسته یا برش خورده و مشکل دار تشکیل می شوند.

و با توجه به ترکیبات خود محدودیت استفاده در صنایع مختلف دارند. از جمله این مواد می توان به: فنرهای برش خورده و چرخ دنده اشاره کرد که در ترکیبات خود آلیاژهایی مانند: کروم و منگنز دارند.

ضایعات ممنوعه

این سری از محصولات و تجهیزات آهنی بسیار حساس بوده و خرید و فروش و استفاده از آنها هم باید زیر نظر مراجع قانونی صورت پذیرد. معمولا این ضایعات به بازار راه پیدا نمی کنند و در صورت ورود هم به صورت غیر قانونی می باشد. از جمله این موارد می توان: ادوات و تجهیزات جنگی و قلم جوش را نام برد.

قیمت ضایعات آهن

فروشندگان و خریداران انواع ضایعات آهن با استفاده از قیمت روز شمش فولاد، قیمت ضایعات آهن خود را تعیین می کنند.

قیمت خرید و فروش ضایعات تجریش

قیمت خرید ضایعات آهن گالوانیزه با نوع آلیاژی و روغنی آن متفاوت است. علاوه بر این ، روش های بازاریابی و بسته بندی و موارد این چنینی نیز بر قیمت آهن ضایعاتی موثر است.از دیگر عوامل موثر بر قیمت خرید ضایعات آهن در تجریش ، میزان زنگ زدگی ، آلودگی و خرابی این ضایعات می باشد.

بدیهی است که هرچه مقدار معایب ذکر شده در آهن قراضه بیشتر باشد ، قیمت آن نیز کاهش می یابد. قیمت خرید ضایعات آهن پرس شده با پرس نشده نیز با هم متفاوت است. لازم به ذکر است که قیمت خرید و فروش ضایعات آهن در اکثر موارد بر حسب کیلو اعلام می گردد.